Które diety są zalecane do budowania mięśni

Więc zdecydowałeś, że chcesz zrobić coś o swoim ciele i chcesz zbudować trochę mięśni. Twoje ciało jest bardzo skomplikowana maszyna i ważne jest, aby znać odpowiednie techniki, aby to zrobić. Poniższy artykuł pomoże Ci z tym, co musisz wiedzieć.

Uzyskanie partnera treningowego może drastycznie poprawić swoje wyniki budowania mięśni. Twój partner może być cennym źródłem motywacji do trzymania się sesji treningowej, i popychając cię do maksymalizacji wysiłków podczas treningu. Posiadanie niezawodnego partnera do ćwiczeń może również pomóc zachować bezpieczeństwo, ponieważ zawsze będziesz miał spotter.

Podczas treningu staraj się wykonywać dużą liczbę powtórzeń z ciężarem o średniej intensywności. Staraj się wykonywać od 10 do 15 powtórzeń każdego ćwiczenia, odpoczywając mniej niż minutę pomiędzy kolejnymi powtórzeniami. Powoduje to gromadzenie się kwasu mlekowego w mięśniach, co sprawia, że „czujesz spalanie”, a jednocześnie stymuluje wzrost.

Spożywaj więcej kalorii każdego dnia. Jeśli próbujesz nabrać masy mięśniowej, musisz jeść więcej. Upewnij się, że te kalorie pochodzą ze zdrowej żywności, nie pozwól sobie wypełnić tylko na śmieci, to nie pomoże Ci w ogóle.

Upewnij się, że mieszać swoją rutynę. Jak w przypadku każdego reżimu treningu, może stać się nużące i to może trzymać cię od próbowania go. Zmień swój trening, aby wykonywać różne ćwiczenia i naprzemiennie grupy mięśni, na których pracujesz w jednym ustawieniu. Dzięki temu będziesz miał motywację, bo nie będziesz się nudził.

Wiele osób, które chcą budować mięśnie, stosuje koktajle proteinowe i zamienniki posiłków. Ważne jest jednak, aby zauważyć, że istnieje różnica między nimi. Częste stosowanie koktajli proteinowych jako zamienników posiłków może być niebezpieczne dla zdrowia. Pełnowartościowy posiłek zawiera wiele niezbędnych składników odżywczych, które nie są zawarte w koktajlach proteinowych. Ponadto, żyjąc z koktajli białkowych może zostawić mięśnie miękkie, które neguje swoje wysiłki budowania mięśni.

Aby szybko zbudować mięśnie, musisz zmusić je do wzrostu. Wierzcie lub nie, ale jeśli nie popchniesz swoich mięśni do zwiększenia rozmiaru, nie będą one. Stosując zasadę przeciążenia, możesz zmusić swoje mięśnie do szybszego wzrostu. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z zasadą przeciążenia, oznacza to, że musisz ćwiczyć z ciężarami, które są większe niż twoje mięśnie mogą wygodnie obsługiwać.

Staraj się zmieniać ilość spożywanych pokarmów, kiedy próbujesz nabrać masy mięśniowej. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest jeść dobrze w dni, które ćwiczysz i wyciąć z powrotem w dni, że nie. Twoje ciało będzie spalać kalorie bardziej efektywnie, gdy ćwiczysz w dni, w które dobrze się odżywiasz.

Spróbuj poznać swoje granice, ale nie przestawaj ćwiczyć, dopóki nie wykorzystasz wszystkiego, co masz do dyspozycji. W każdym zestawie, pchaj się do granic możliwości i nie zatrzymuj się, dopóki nie możesz zrobić więcej. Jeśli musisz, skróć swoje zestawy, gdy zaczynasz się męczyć.

Dobry sen będzie dobrze współpracował z twoimi wysiłkami na rzecz budowy mięśni. Ponieważ budowanie mięśni i regeneracja idą w parze, musisz upewnić się, że twoje ciało dostaje tyle odpoczynku, ile potrzebuje. Brak wystarczającej ilości snu lub odpoczynku może zakłócić wyniki budowania mięśni, a nawet doprowadzić do kontuzji.

Daj swojemu organizmowi najlepszą szansę na zbudowanie masy mięśniowej, ćwicząc do ostatecznego poziomu zmęczenia. Upewnij się, że kiedy się zatrzymujesz, naprawdę nie jesteś w stanie wykonać nawet jednego powtórzenia więcej. To najskuteczniej rozbije mięśnie, powodując, że organizm będzie musiał pracować ciężej, aby zbudować je z powrotem, co doprowadzi do zgranych mięśni, których szukasz.

Jeśli masz wystarczająco dużo czasu, rozważ rozbicie treningów na dwie różne sesje dziennie. Na przykład, możesz trenować klatkę piersiową rano, a następnie, gdy nadejdzie wieczór, możesz trenować plecy. Odpoczynek ciała w przerwach między treningami pozwala lepiej zregenerować zapasy energii niż trening obu mięśni podczas jednego treningu.

Kiedy próbujesz zbudować mięśnie, zwróć uwagę na rodzaj spożywanych kalorii. Niektóre pokarmy ułatwiają budowanie mięśni, inne nie przynoszą żadnych korzyści lub utrudniają postępy. Z tego powodu należy zwracać uwagę na to, co się je i które pokarmy przynoszą zdrowe korzyści w budowaniu mięśni. Jeśli jesz złą dietę, nie uda ci się zbudować mięśni i staniesz się gruby.

Zwiększanie grubości tricepsów jest niezwykle ważne. Chociaż prasa kablowa w dół jest bardzo skuteczna, powinieneś wykonywać ruchy nad głową, aby osiągnąć prawdziwą masę tricepsów. Podniesienie ramion nad głowę pozwala rozciągnąć długą głowę tricepsa, co pozwala mu się lepiej skurczyć niż wtedy, gdy ramiona są po bokach.

Spróbuj ulepszyć swoje podwijanie bicepsów. Kiedy robisz typowe biceps curls, nie otrzymujesz najwyższych korzyści ze względu na fakt, że nie przesuwasz hantla lub baru poza punkt wyrównania. Górna połowa powinna być najsilniejszą częścią bicepsa. Aby to skorygować, wykonuj przysiady ze sztangą na siedząco.

Kiedy zaczynasz budować mięśnie, skup się początkowo na głównych podnośnikach. Ćwiczenia na wiele grup mięśniowych powinny mieć pierwszeństwo przed ćwiczeniami ukierunkowanymi na konkretne grupy. Zachowaj ćwiczenia ukierunkowane na późniejszą część treningu, kiedy jesteś rozgrzany i możesz lepiej skupić swoją energię i uwagę.

Pij wodę przed, w trakcie i po treningu, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty w budowaniu mięśni. Ponieważ tkanka mięśniowa składa się aż w 70 procentach z wody, bardzo ważne jest, abyś zastąpił tę, którą tracisz podczas treningu i codziennej rutyny. Osiem do dziesięciu szklanek dziennie to dobry punkt wyjścia, ale możesz potrzebować znacznie więcej, jeśli twoje treningi są intensywne.

Jak widać, istnieje wiele rzeczy, które można zrobić, które pomogą Ci budować mięśnie we właściwy sposób. Więc niezależnie od tego, jaka jest Twoja motywacja do budowania mięśni, pamiętaj o informacjach, które właśnie przeczytałeś. To pomoże Ci uzyskać ciało, które chcesz bez żadnych obrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *