Co musisz wiedzieć o sztuce masażu

Być może z powodu coraz bardziej stresujące i gorączkowy charakter dzisiejszego szybkiego nowoczesnego stylu życia, terapii masażu jest bardziej popularne niż kiedykolwiek wcześniej. Nauka, aby dać doskonały masaż wymaga czasu i wysiłku, ale jeśli są chętni do nauki i ciężkiej pracy można na pewno stać się wielkim masażystą. Ten artykuł jest pełen wskazówek i porad dotyczących masażu, które pomogą Ci na Twojej drodze.

Spróbuj użyć wszystkich swoich rąk, gdy angażują się w masażu, w tym kciuki. Kciuki są silną częścią dłoni, więc możesz ich użyć do stymulacji mięśni. Uważaj, aby nie używać kciuków do zbyt agresywnego nacisku, ponieważ może to być bolesne dla odbiorcy masażu!

Nawadniaj się dobrze przez czterdzieści osiem godzin przed masażem. Wiele osób wie, że duże spożycie wody po masażu jest dobre dla wypłukania ciała z toksyn i pomaga na obolałe mięśnie. Picie dużej ilości wody przed masażem znacznie zwiększy wpływ masażu i jego zdolności oczyszczające.

Wspaniały masaż polega na wyczuciu partnera. Najlepsi masażyści powiedzą Ci, że musisz pozwolić swoim dłoniom czytać ciało. Podążaj za krzywiznami ciała i zmniejszaj nacisk, gdy przechodzisz nad obszarami kostnymi. Zmodyfikuj kształt dłoni, aby dopasować się do krzywizn ciała.

Jeśli doświadczasz stresu lub innych negatywnych emocji, powinieneś spróbować masować konkretne punkty ciała. Celuj w zakończenia nerwowe, aby doprowadzić ciało do odprężenia. Wrażliwe zakończenia nerwowe znajdują się wzdłuż kręgosłupa, na czubku głowy i w różnych częściach twarzy. Spróbuj delikatnie stukać w czubek głowy, czoło, policzki i podbródek, zanim weźmiesz głęboki oddech.

Postaraj się umyć swoje stopy przed masażem, w przypadku gdy spa nie oferuje kąpieli stóp. Twoje stopy są narażone na kontakt z zarazkami i bakteriami, które powinny być zmyte, aby nie rozprzestrzeniały się na inne części ciała. Jeśli kąpiel stóp nie jest możliwa, po prostu idź do łazienki i spłucz je.

Rozsądnie zaplanuj swoje masaże. Jeśli po masażu zwykle stajesz się senny, powinieneś unikać masażu przed wyjściem do pracy. Jeśli jednak masaż pomaga Ci nabrać energii, nie wahaj się umówić na masaż przed stresującym dniem w pracy.

Kiedy robisz komuś masaż, powinieneś używać wolniejszych ruchów, aby były one bardziej uspokajające. Jeśli używasz kciuków lub palców do wywierania nacisku, staraj się ich nie zużywać i zapewnij sobie wsparcie za pomocą innych palców i kciuka. Wykorzystaj również siłę swojego ciężaru, dzięki temu ramiona nie będą się męczyć.

Stwierdzono, że masaż pomaga ludziom, którzy cierpią na zaburzenia psychiczne, a nie tylko na schorzenia fizyczne. Masaż nie tylko odpręża ciało, ale także umysł. To może naprawdę pomóc zmniejszyć lęk i depresję u ludzi, którzy cierpią z tych warunków. Regularne masaże mogą naprawdę pomóc w dobrym samopoczuciu psychicznym.

Jeśli robisz romantyczny masaż swojemu partnerowi, rozważ oświetlenie pokoju świecami. Świece zapewniają odpowiednią ilość światła, dzięki czemu możesz zobaczyć, co robisz, a jednocześnie pozwalają Twojemu partnerowi się zrelaksować. Są one również bardzo romantyczne, a oni mogą pożyczyć do uczucia, które próbujesz stworzyć w chwili.

Bądź wokal z masażystą.Talking może być ostatnią rzeczą, którą naprawdę chcesz zrobić podczas masażu, ale to może być różnica między ok doświadczenie i wielki jeden. Musisz pozwolić terapeucie wiedzieć, jakie obszary wymagają pracy i jakie techniki działają najlepiej.

Rozważ możliwość skorzystania z masażu w samej bieliźnie lub nago. Kontakt skóra do skóry jest ważny podczas każdego masażu, a to można osiągnąć tylko wtedy, gdy zdejmiesz ubranie. Zawsze możesz użyć koca do przykrycia się, jeśli obawiasz się o skromność lub utrzymanie ciepła podczas procesu.

Osoba, którą masujesz powinna leżeć na płaskiej powierzchni, na brzuchu. Jest to najkorzystniejsza pozycja podczas wykonywania masażu, ponieważ pozwala ona na rozluźnienie mięśni pleców, podczas gdy nic nie wywiera na nie nacisku. Będziesz chciał, aby ich pozycja była luźna i swobodna przez cały czas.

Jeśli lubisz delikatne masaże, poproś o masaż szwedzki. Ten rodzaj masażu wykorzystuje długie, delikatne pociągnięcia. Jest on opisywany jako najbardziej relaksujący rodzaj masażu. Masaż ten delikatnie masuje powierzchowne warstwy tkanki mięśniowej, powodując odprężenie i spokój. Ten rodzaj masażu jest idealny dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z terapią masażem.

Jeśli masz suche dłonie lub stopy, znajdź dobry środek nawilżający i używaj go do masażu. Nałóż niewielką dawkę środka nawilżającego na suchą skórę i poświęć czas na masaż tego obszaru. Masowanie pozwala nawilżaczowi wniknąć w skórę do jej głębszych warstw, co oznacza, że uzyskasz lepsze rezultaty.

Jak wspomniano na początku tego artykułu, terapia masażem jest bardziej popularna niż kiedykolwiek wcześniej. Kojące, relaksujące masaże oferują jednostkom idealny sposób na ukojenie ich ciał i ducha. Jeśli jesteś zainteresowany w byciu wielkim masażystą, należy starannie stosować wszystkie informacje, które dowiedziałeś się z tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *