Jak być produktywnym z Ipadem

iPady to delikatne, zdumiewające gadżety. Zapewniają tak wyjątkową użyteczność w maleńkiej, lekkiej obudowie. Jak można sprawić, by ich iPad był tak użyteczny, jak to tylko możliwe? Cóż, ten artykuł jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia, jak porady poniżej jest naprawdę niektóre z najlepszych dostępnych, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Nigdy nie zostawiaj iPada w gorącym samochodzie lub innym podobnym miejscu. Intensywne ciepło wysysa z urządzenia energię baterii. Wystawienie go na działanie ekstremalnego ciepła i światła może wpłynąć na zdolność baterii do utrzymywania ładunku przez długi czas. Tego typu uszkodzenia nie są objęte gwarancją, co sprawia, że jest to kosztowny błąd.

Procentowy wskaźnik poziomu naładowania baterii rzadko jest dokładny. Możesz wyłączyć tę funkcję, przechodząc do zakładki Ogólne w ustawieniach i stukając w Użytkowanie. Następnie będziesz mógł wyłączyć funkcję procentowego stanu baterii. Twój iPad będzie wyświetlał baterię o określonym poziomie mocy bez obliczania wartości procentowej.

Jeśli jesteś właścicielem iPada, to jest to dobry pomysł, aby zrobić kopię zapasową. Możesz zmusić iTunes do wykonania kopii zapasowej, aby dane zostały prawidłowo zapisane. Przejdź do iTunes i kliknij prawym przyciskiem myszy na liście urządzeń i wybierz kopię zapasową. Możesz także użyć tej samej funkcji w iCloud, aby utworzyć kopię zapasową, jak również.

Dla oddanego użytkownika iPada, który spędza dużo czasu w podróży, ważne jest, aby mieć przy sobie dodatkową baterię, która została naładowana. To bardzo niewygodne, gdy w samolocie lub pociągu zabraknie soku, a nie ma nadziei na podłączenie ładowarki do czasu dotarcia do celu.

Jeśli chcesz zabezpieczyć kopie zapasowe iPada, możesz to zrobić, otwierając iPada w iTunes, przechodząc do zakładki podsumowania i wybierając opcję Szyfruj dane. W ten sposób będziesz miał wszystkie swoje informacje bezpieczne w przypadku, gdy coś się stanie, a ty stracisz wszystkie informacje na iPadzie.

iPad nie jest dostarczany z instrukcją obsługi, ale czasami warto go mieć. Jeśli próbujesz dowiedzieć się, jak ustawić konkretną funkcję na iPadzie, posiadanie podręcznika pod ręką może pomóc. Aby ją zdobyć, wystarczy odwiedzić stronę internetową Apple. Znajdziesz tam wersję Pdf, którą można łatwo pobrać.

Natychmiast po otrzymaniu iPada włącz usługę iCloud firmy Apple. iCloud pełni rolę ważnej kopii zapasowej najważniejszych dokumentów, zdjęć, muzyki i nie tylko. Piękno tego rozwiązania polega na tym, że po prostu działa. Nie musisz ręcznie wymuszać na nim tworzenia kopii zapasowych – robi to za kulisami.

Twórz foldery, aby lepiej zorganizować ekrany iPada. Wystarczy dostać ekran do trybu jiggle, a następnie umieścić ikony na siebie, jeśli chcesz je w tym samym folderze i powtarzać, aż masz wszystko, gdzie chcesz. Ta funkcja jest świetna, gdy masz dwadzieścia lub więcej ikon.

Chcesz się upewnić, że wszystko, co masz w zakładkach na komputerze, jest również zapisane w zakładkach w Safari na iPadzie? Można to łatwo zrobić za pomocą iTunes. Na karcie Informacje przechodzimy do opcji Inne i wybieramy opcję synchronizacji zakładek z Safari lub inną preferowaną przeglądarką.

Jeśli wskazówki na iPadzie są zbyt ciche lub głośne, zmień je w ustawieniach. Niektórzy ludzie mogą potrzebować trochę więcej głośności dla tych wskazówek, podczas gdy inni lubią je bardziej miękkie. Niezależnie od potrzeb, możesz dokonać zmian w ustawieniach iPada. Możesz nawet wyłączyć głos, jeśli nie chcesz go słyszeć.

Zabezpiecz swoje urządzenie hasłem. To świetny sposób na to, by nikt niepowołany nie miał dostępu do Twoich informacji i iPada. Wymyśl hasło, które będziesz w stanie zapamiętać i upewnij się, że nie jest to takie samo hasło jak to, którego używasz wszędzie indziej. Zapisz je, abyś mógł je odzyskać, jeśli zapomnisz.

Klikając dwa razy na przycisk Home iPada, możesz szybko wyświetlić listę aplikacji, które są aktualnie uruchomione. Pojawią się one w pasku umieszczonym w dolnej części ekranu iPada. Jeśli chcesz przejść do nowej aplikacji, po prostu stuknij w nią raz. Możesz usunąć ten pasek, przesuwając ekran w dół.

Jeśli lubisz słuchać audiobooków, z pewnością spodoba Ci się aplikacja VoiceOver w ustawieniach dostępności. Ta funkcja będzie czytać na głos dowolny tekst wyświetlany na ekranie. Otwórz swojego ulubionego e-booka lub bloga, a iPad przeczyta Ci go! To idealne rozwiązanie do słuchania w samochodzie lub podczas wykonywania prac domowych.

Czy Twój iPad zawiera prywatne informacje, do których nie chcesz, aby inni mieli dostęp? Jeśli tak, to Twój iPad ma funkcję, która wymazuje wszystkie dane, gdy tylko dziesięć razy błędnie wprowadzisz kod dostępu. Wystarczy przejść do zakładki Ustawienia, przejść do Ogólne, Blokada kodu, a na końcu Wymaż dane. Upewnij się tylko, że nie zapomniałeś swojego hasła!

Czy uważasz, że ciągle jesteś proszony o przyłączenie się do sieci wifi? Uniknąć tego nagabywania, wchodząc w Ustawienia, a następnie Wi-Fi, a następnie ustawienie Zapytaj, aby dołączyć do sieci do off. To pozwoli Ci połączyć się z sieciami, dla których hasło jest znane, bez konieczności zatwierdzania połączenia.

Czytanie w aplikacji iBooks może czasem męczyć oczy, jeśli znajdujesz się w ciemnym miejscu. Jasność ekranu w iBook można łatwo regulować. Przejdź do Ustawień, a następnie wybierz Jasność. IBooks ma też osobny suwak jasności, z którego można korzystać wygodniej.

Czy powiadomienie o procentowym zużyciu baterii doprowadza Cię do szału? Jest na to rozwiązanie! Przejdź do Ustawień, a następnie Ogólne, kliknij na Użycie i ustaw Procent baterii na Wył. Będzie to oznaczać, że trzeba oglądać baterii ładowania na własną rękę, ale może to zaoszczędzić tonę irytujących powiadomień w dół drogi.

Prosta rada idzie długą drogę, czy to o swoim życiu lub tablet. To powiedziawszy, tak wiele osób dzieli się dziś informacjami na temat iPada, że najlepiej jest czytać, słuchać i uczyć się. Skorzystaj z zamieszczonych tu porad, a na pewno będziesz korzystać z iPada w najlepszy możliwy sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *