Uwolnij się od nieszczęść związanych z zakupem samochodu

Kupno samochodu nie jest czymś, co należy traktować lekko. Zakupy samochodów może być o wybieranie samochodu, który lubisz, oczywiście, ale należy pamiętać, że samochód, który wybierzesz musi chronić swoją rodzinę w razie wypadku, i musi być w stanie dostać się tam, gdzie trzeba iść. Oto kilka mądrych sugestii do rozważenia podczas zakupów samochodu.

Nie daj się namówić na samochód, na który Cię nie stać. Sprzedawcy będą próbowali namówić Cię do kupna luksusowego lub sportowego samochodu, mówiąc Ci, że ten samochód odpowiada Twojej osobowości. Pamiętaj, że sprzedawcy zależy na prowizji.

Zdaj sobie sprawę z tego, ile będą Cię kosztować te ulepszenia. Zakup bajeranckiego zestawu stereo, skórzanych foteli i odtwarzacza DVD może być atrakcyjny, ale te opcje mogą znacznie zwiększyć cenę samochodu. Poświęć trochę czasu, aby zastanowić się, jak bardzo naprawdę potrzebujesz uaktualnień, i kupić tylko te, które będą używane najbardziej.

Jeśli masz zamiar być zakup samochodu używanego, jedną z głównych rzeczy, które należy zwrócić uwagę na jest przebieg samochodu. Tak ładny, jak samochód może być, jeśli ma 150.000 mil na nim już, prawdopodobnie nie dostaniesz dużo z niego korzystać.

Bądź ostrożny wobec każdego dealera, który nie jest skłonny dać Ci przedłużoną jazdę próbną. Prośba o całe popołudnie na przetestowanie samochodu jest jak najbardziej uzasadniona. Jeśli sprzedawca odmówi i nie spełni tej prośby, powinieneś przenieść swoje interesy gdzie indziej. Samochód jest dużym zakupem i dużym zobowiązaniem, sprzedawca powinien to zrozumieć i pozwolić Ci w pełni komfortowo zapoznać się z samochodem przed zakupem.

Możesz wypróbować kilka różnych pojazdów poprzez ich wypożyczenie. Aby mieć lepsze wyczucie samochodu, powinieneś odwiedzić wypożyczalnię samochodów i wynająć jeden z nich, abyś mógł go przetestować. Użyj samochodu, aby zabrać swoją rodzinę na wycieczkę, dzięki czemu można ustalić, czy ten konkretny model będzie dobrze pasował do Twojej rodziny. Jest to tani sposób, aby upewnić się, że jesteś coraz prawo samochód przed zakupem i podjąć zobowiązanie do niego.

Bądź stanowczy w tym, co dodatki chcesz. Prawie każdy sprzedawca będzie przynajmniej próbował „upsell” Ci w wysiłku, aby uzyskać większą sprzedaż. Nie pozwól im naciskać na następny model w górę lub funkcje, których nie potrzebujesz. Jeśli twierdzą, że nie mają w magazynie modelu, którego szukasz, tylko „lepszy”, zapytaj, czy mogą go znaleźć u innego dealera.

Nigdy nie zadowalaj się ceną, która jest ustalona dla samochodu, gdy robisz zakupy dla jednego. Musisz być świetnym negocjatorem i spróbować zbić trochę z ceny. Każdy dealer samochodowy wie, że i tak będzie musiał negocjować, więc sprawiają, że samochód wydaje się kosztować więcej, niż oni by się zadowolili.

Bądź ostrożny z podawaniem numeru ubezpieczenia społecznego. Dealerzy sprawdzają Twój kredyt tak szybko, jak tylko są w stanie. Wielokrotne sprawdzanie kredytu może zaszkodzić ostatecznej umowie. Zanim podasz swój numer SSN i inne informacje, upewnij się, że masz solidną ofertę, która czeka na Ciebie.

Poproś sprzedawcę, aby pozwolił Ci na sprawdzenie pojazdu przez mechanika, którego masz. Mechanik ten powinien być godny zaufania. Nigdy nie używaj mechanika, którego sugeruje sprzedawca. Twój mechanik musi dać Ci znać, czy samochód jest bezpieczny do jazdy i czy reprezentuje dobry stosunek wartości do ceny.

Chociaż możesz chcieć kupić samochód dzisiaj, kupując z partii może oznaczać, że nie mają samochodu z funkcji, które chcesz. Zawsze możesz poprosić go, aby zadzwonił do powiązanych dealerów i sprawdził, czy mają dany samochód na parkingu, ale nie brzmisz desperacko, bo podniosą cenę.

Nigdy nie zgadzaj się na zapłatę ceny wywoławczej! Niewiele jest samochodów na sprzedaż, które nie mają miejsca na negocjacje w cenie. Po zbadaniu pojazdu, sprawdzeniu go i zatwierdzeniu, wynegocjuj ostateczną cenę na podstawie swoich ustaleń. Nie osiadaj na cenie, dopóki nie jesteś zadowolony z inwestycji.

Jeśli nie możesz znaleźć dokładnie takiego samochodu, jaki chcesz, zapytaj dealera, czy może go dla Ciebie zamówić. Większość krajowych samochodów może być zamówiona na zamówienie z dokładnymi ulepszeniami i opcjami, które chcesz. Nawet używane samochody są często łatwe dla dealerów samochodowych, aby znaleźć i mieć wysłane do ich lokalizacji. Będziesz musiał poczekać trochę dłużej na tę opcję, ale może być tego warte, jeśli masz swoje serce ustawione na coś konkretnego.

Zrozum, że warunki wstępne są właśnie takie, wstępne. Dlatego wiedz, czego się spodziewać po tym, i ocenić swój budżet, aby upewnić się, że mieści go ładnie. Jeśli tego nie zrobisz, może się okazać, że zostaniesz oszukany przez jedną z najstarszych sztuczek w książce. Nie pozwól, aby Ci się to przytrafiło!

Weź pod uwagę zużycie paliwa przy obliczaniu kosztów pojazdu. Kiedy ustalasz swoje miesięczne płatności za samochód, dowiedz się, ile w końcu zapłacisz za benzynę każdego miesiąca na podstawie zużycia paliwa przez samochód. Droższy samochód paliwooszczędny i mniej kosztowny gazożerca mogą w końcu kosztować cię tyle samo miesięcznie po uwzględnieniu kwoty, którą wydasz na paliwo.

Sprawdź swoją ocenę kredytową, zanim udasz się do dealera, aby dokonać zakupu samochodu. Nawet jeśli robisz dobrze finansowo w tym czasie, może nie być w stanie sobie pozwolić na wysokie opłaty finansowe, które są związane z mniej niż gwiezdnej kredytu. Trudno byłoby pójść do dealera, zakochać się w samochodzie, a następnie dowiedzieć się, że nie stać cię na opłaty finansowe.

Twój samochód jest ważną częścią Twojego życia. Potrzebujesz pojazdu, który pomoże Ci się przemieszczać, zapewni Ci bezpieczeństwo, będzie dobrze wyglądał i pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Wybór, którego dokonasz, będzie z Tobą przez długi czas, dlatego ważne jest, abyś zrobił wszystko, co możesz, aby upewnić się, że Twój wybór jest dobry. Skorzystaj z porad tutaj i będziesz mieć pewność, aby dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *