Szukasz informacji o złocie? Przeczytaj to

Każdy poszukuje dziś bezpiecznych miejsc do przechowywania swoich pieniędzy, a jednym z takich miejsc jest rynek złota. Jeśli myślałeś o zostaniu inwestorem w złoto, ale naprawdę nie jesteś pewien, od czego zacząć, wskazówki przedstawione poniżej mogą okazać się cenne w rozpoczęciu tej podróży. Czytaj dalej i poznaj solidne porady dotyczące złota.

Ceny złota nieustannie się zmieniają, więc musisz znać wartość swojej sztuki przed jej sprzedażą. Jeśli sprzedajesz złoto, posortuj je według karatów, aby można je było wycenić oddzielnie. Unikaj sprzedaży biżuterii, która jest warta więcej ze względu na projektanta lub twórcę.

Nie oczekuj zbyt wiele od złotej imprezy. Podczas gdy zarobisz trochę pieniędzy uczestnicząc w nich, chodzi raczej o dobrą zabawę z przyjaciółmi lub rodziną. Oczekuj, że uzyskasz około 80 procent rzeczywistej wartości swojego złota. Jeśli chcesz uzyskać więcej, rozważ kontakt z jubilerem lub innym dealerem złota.

Tylko biżuteria, która ma co najmniej 10 karatów, może być sprzedawana dealerom złota. Im więcej karatów ma Twój kawałek, tym wyższą kwotę będzie można za niego dostać na rynku. Dlatego też naszyjnik, który jest 14 karatów powinien dostać lepszą cenę niż coś, co jest tylko 10 karatów. Przed podjęciem w biżuterii, spójrz na każdy kawałek, aby określić, ile karatów jest. To może pomóc zdecydować, czy chcesz go sprzedać, czy nie.

Sprawdź aktualne wartości rynkowe, zanim kiedykolwiek sprzedać jakąkolwiek biżuterię. Pomoże Ci to w określeniu, czy oferta, którą otrzymasz jest sprawiedliwa. Większość dealerów powinna sprzedawać zgodnie z rynkiem, ale czasami będą próbowali Cię oszukać, jeśli myślą, że chcesz tylko szybkiej gotówki.

Jeśli zamierzasz sprzedać swoje złoto, rozejrzyj się za najlepszymi cenami. Niektóre sklepy nie zapłacą za złoto ceny rynkowej i od Ciebie zależy, czy zdasz sobie z tego sprawę. Kioski w centrach handlowych i innych miejscach o dużym natężeniu ruchu płacą więcej za czynsz i operacje, co zmniejsza ilość pieniędzy, które są w stanie zaoferować za Twoje złoto.

Niektóre egzemplarze złotej biżuterii mają wartość przekraczającą ich wagę w złocie. Jeśli masz antyczne lub designerskie kawałki złotej biżuterii, które rozważasz sprzedać, weź je do rzeczoznawcy, zanim sprzedasz je za wartość złomu. Tam może być kupujący tam, że chce swoją biżuterię dla jego wartości kolekcjonerskiej, a nie jego wartość złota.

Jeśli zamierzasz wejść w złoto, zaplanuj to z wyprzedzeniem. Choć może to być zabawne i satysfakcjonujące, gromadzenie bogactwa jest również bardzo stresujące, jeśli nie jesteś odpowiednio przygotowany. Rozważ takie rzeczy jak przechowywanie i ubezpieczenie na długo przed tym, jak dostaniesz w swoje ręce jakiekolwiek złoto, a unikniesz niepotrzebnego bólu głowy i zmartwień.

Upewnij się, że Twoja biżuteria została wyceniona zanim zdecydujesz się ją sprzedać. Jest to szczególnie ważne w przypadku unikatowych egzemplarzy, które cechuje szczegółowy kunszt wykonania. Być może trzeba będzie zapłacić, aby mieć kawałek wycenione, ale to jest tego warte. Biorąc swoją biżuterię do doświadczonego rzeczoznawcy, może również znaleźć się z dobrym ołowiu na potencjalnego nabywcy.

Zawsze zidentyfikuj wartość karatową swojej biżuterii, gdy idziesz do sklepu, aby go sprzedać. Niektórzy dealerzy będą próbowali przekonać swoich klientów, że wartość karatowa kawałka jest niższa niż jest w rzeczywistości, a to powoduje mniej pieniędzy w kieszeni konsumenta. Mieć jasne zrozumienie swojego kawałka rzeczywistej wagi, więc to nie zdarza się do Ciebie.

Miej podstawowe pojęcie o gramach i groszach, gdy sprzedajesz swoje złoto. Niektórzy jubilerzy mierzą wagę w groszach, ale płacą w gramach, a to skutkuje niższą zapłatą dla sprzedającego. Unikaj tego, pytając, jakiej miary używa Twój jubiler, zanim jeszcze Twoje kawałki zostaną zważone, i upewnij się, że płacą Ci na podstawie tej samej miary.

Poznaj rynek złota, zanim zaczniesz je sprzedawać lub kupować. Podobnie jak w przypadku kupna i sprzedaży akcji, zawsze powinieneś kupować nisko i sprzedawać wysoko. Rynek złota zmienia się codziennie, podobnie jak rynek akcji, dlatego ważne jest, by podążać za trendami i sprzedawać swoje złoto wtedy, gdy jego cena jest najwyższa.

Określ swoje cele przed rozpoczęciem inwestycji w złoto. Złoto jest świetnym zabezpieczeniem przed niestabilnością gospodarczą i inflacją, ale może być inwestycją niestabilną. Wyznaczając cele i ograniczając swoje zaangażowanie, możesz dokonywać mądrych wyborów dla zysku.

Dowiedz się o polityce odkupu. Niektórzy kupcy zażądają od Ciebie opłaty za sprzedaż złota. Pomyśl o kosztach i niedogodnościach związanych z wysyłką sztabek złota w różne miejsca. Dla własnego bezpieczeństwa nie kupuj złota i nie pozostawiaj go pod fizyczną opieką dealera.

Zanim zdecydujesz się sprzedać swoją złotą biżuterię za gotówkę, zleć wycenę najlepszych egzemplarzy. Może się okazać, że o wiele bardziej opłacalna będzie sprzedaż wartościowych egzemplarzy antykwariuszowi lub agentowi odsprzedaży biżuterii, niż sprzedaż za gotówkę w oparciu o wagę złota. Kunsztowne rzemiosło i kamienie szlachetne mogą uczynić Twoją złotą biżuterię bardziej wartościową.

Kupowanie złota od osób prywatnych może zaowocować całkiem niezłymi transakcjami. Powinieneś jednak zdawać sobie sprawę, że kupowanie w ten sposób wiąże się z ryzykiem. Dlatego powinieneś zażądać, by moneta została wyceniona. Jeśli dana osoba chce sprzedać tanią monetę, a Ty jesteś pewien, że jest ona autentyczna, zaryzykuj i zdecyduj się na nią.

Jak stwierdzono powyżej, każdy może wejść na rynek złota i odnieść sukces, jeśli tylko rozumie, od czego zacząć. Bycie wyedukowanym jest pierwszym krokiem do osiągnięcia sukcesu w handlu złotem i upewnienia się, że otrzymasz dobry zwrot z inwestycji. Jeśli będziesz trzymał te wskazówki w pobliżu, z pewnością będziesz czerpał korzyści z rynku złota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *