Co zawsze chciałeś wiedzieć o złocie

Czy kiedykolwiek chciałeś zainwestować na rynku złota? Złoto jest jednym z najbardziej popularnych towarów na świecie. Złoto jest ważnym symbolem bogactwa we wszystkich kulturach. Jego wartość konsekwentnie wzrastała w ciągu ostatnich lat, co sprawia, że jest to bardzo rozsądna inwestycja. Przeczytaj poniższe wskazówki dotyczące inwestowania na rynku złota.

Zachowaj środki ostrożności, jeśli wysyłasz swoje przedmioty pocztą. W dzisiejszych czasach istnieje wiele usług typu mail-in i choć mogą być one wygodne, musisz się zabezpieczyć. Wyślij swoje przedmioty ubezpieczoną pocztą, zrób zdjęcia i poznaj politykę firmy na wypadek, gdyby zgubiła Twoje złoto, a Ty chciałbyś uzyskać odszkodowanie.

Zawsze sprawdzaj aktualną wartość rynkową złota, zanim zaczniesz szukać swojej złotej biżuterii. W ten sposób będziesz wiedział, czy oferowana jest Ci uczciwa cena za przedmioty, które posiadasz. Wielu dealerów zapłaci wartość rynkową, jednak inni polegają na ludziach zdesperowanych gotówką, aby uzyskać jak najwięcej dla siebie.

Spróbuj ustalić, jaki rodzaj złota jest dla Ciebie najlepszy do kupienia. Ogólnie rzecz biorąc, najlepsze rodzaje złota to złote monety, sztabki złota lub GoldMoney. Określenie rodzaju złota pomoże Ci zobaczyć, ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup i pomoże Ci zrozumieć, dlaczego chcesz je kupić.

Przed zakupem lub sprzedażą złota dealerowi sprawdź lokalne Better Business Bureau. Twoje lokalne Better Business Bureau będzie miało rejestr wszelkich skarg złożonych na daną firmę. Sprawdzając w Better Business Bureau, możesz mieć pewność, że sprzedajesz lub kupujesz od renomowanego dealera.

Zorientuj się, co oznacza drobny druk w umowie sprzedaży. Jeśli chcesz sprzedać złoto pocztowym kupcom złota, przeczytaj uważnie drobny druk, zanim dokonasz sprzedaży. Będziesz wtedy wiedział, jaką część zysku przeznaczysz na opłaty i prowizje.

Jeśli sprzedajesz złotą biżuterię, która jest pokryta innymi kamieniami, nigdy nie wychodź od dealera złota bez tych kamieni przy sobie. Niektórzy nieuczciwi dealerzy będą próbowali zabrać te kamienie do kieszeni, aby móc je sprzedać gdzie indziej. Nawet jeśli uważasz, że nie są one nic warte, najlepiej jest je zdobyć przed wyjściem.

Jeśli zastanawiasz się nad sprzedażą antycznej biżuterii jako złota, zrób jej wycenę przed wyjazdem. Może się okazać, że biżuteria jest w rzeczywistości warta więcej w swojej obecnej formie, zwłaszcza jeśli jest autorstwa wysokiej klasy projektanta biżuterii. Jeśli nie zatrzymasz się i nie ocenisz tego, możesz stracić tysiące dolarów.

Jeśli masz kawałek złotej biżuterii, która ma jakąś historię do niego, lub został w rodzinie tak długo, jak można pamiętać, mają go spojrzał na. Wartość stopu może być naprawdę niska, ale nie może być ktoś tam chętny do zapłaty wyższej ceny za nienaruszony kawałek biżuterii.

Każdy dźwięk strategia inwestycyjna uznaje konieczność dywersyfikacji portfela. Większość doradców finansowych zaleca, by inwestycje w złoto stanowiły nie więcej niż 10 do 30 procent Twoich całkowitych aktywów. Taka kwota pozostawia mnóstwo miejsca w Twoim portfelu na inne rodzaje produktów, które mogą go dopełnić.

Jeśli zdecydujesz się na inwestowanie z brokerem złota, upewnij się, że wybierasz takiego, który cieszy się dobrą reputacją. Jest wielu brokerów złota, którzy pracują tylko dla własnej prowizji, a nie dla Twoich interesów. Sprawdź w Internecie, co inni mają do powiedzenia. Pozostań w okolicy, abyś mógł spotkać się z brokerem twarzą w twarz.

Istnieje bardzo mało regulacji stanowych i brak regulacji federalnych, które pomogłyby nabywcom złota znaleźć renomowanego dealera. Zawsze możesz sprawdzić w Better Business Bureau i sprawdzić recenzje online w poszukiwaniu informacji o konkretnych dealerach złota. Mennica USA posiada listę autoryzowanych nabywców, a także inną listę dealerów złota według stanu.

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej pieniędzy za swoje złoto, unikaj złotych imprez. Imprezy te polegają na tym, że ludzie spotykają się, by sprzedać sobie nawzajem swoje złote kawałki. Problem z tymi stronami polega na tym, że są one bardziej dla zabawy niż dla biznesu. Na takich imprezach nie dostaniesz za swoje złoto tak wiele.

Zanim zaangażujesz się w handel złotem musisz wiedzieć, że ma ono swoje minusy. Ponieważ ceny złota podlegają dość dużym wahaniom, najlepiej jest trzymać się go przez co najmniej trzy lata. Jeśli handlujesz złotem codziennie, istnieje zbyt wiele ryzyk, co zwiększa prawdopodobieństwo utraty pieniędzy.

Kiedy kupujesz złote monety, skup się na monetach z Ameryki Północnej. Są one łatwiejsze do kupienia i sprzedania. W USA preferowana jest moneta American Eagle, ponieważ Mennica Amerykańska gwarantuje jej czystość i zawartość złota. Możesz je nawet kupić i trzymać na swoim koncie IRA.

Zanim wyślesz jakiekolwiek przedmioty do dealera złota, poproś o wycenę każdego wysyłanego kruszcu. Będzie to zarówno pisemna weryfikacja wysyłanych przedmiotów, jak i wartości każdego z nich, który jest dołączony do przesyłki. Przekaż kopię wyceny dealerowi, jak również zachowaj kopię każdego z rzeczoznawców dla siebie.

Niezależnie od tego, z jakiej kultury pochodzisz, kiedy mówisz o złocie, ludzie rozumieją jego wartość. Aby podejmować rozsądne decyzje dotyczące inwestowania w złoto, musisz dowiedzieć się jak najwięcej o tym rynku. Czytając ten artykuł i inne pomocne źródła, możesz dowiedzieć się, jak wydobyć jak najwięcej wartości ze swoich inwestycji w złoto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *