Porady dotyczące wychowania szczęśliwego i zdrowego psa

Szkolenie psa to przedsięwzięcie, które wymaga wiele cierpliwości, ale jeśli zostanie przeprowadzone prawidłowo, jest również niezmiernie satysfakcjonujące. W całym moim życiu nie znam uczucia towarzystwa większego niż to, które mam z moimi dwoma psami. Jeśli jesteś zainteresowany dowiedzeniem się więcej, przeczytaj ten artykuł.

Dopóki Twój pies nie jest dobrze wyszkolony, trening powinien być ciągły. Jeśli nie masz pewności, że pies wykona każdą komendę, którą mu wydasz, szkolenie nie zostało zakończone. Do każdej interakcji z psem należy podchodzić z dominującego, szkoleniowego punktu widzenia. Powinieneś konsekwentnie uczyć psa, że to Ty masz kontrolę, tak jak robi to prawdziwy przywódca stada.

Często baw się z psem. Aby skutecznie szkolić psa, ważne jest, aby rozwijać i pielęgnować więź między wami. Upewnij się, że poświęcasz czas w ciągu dnia na zabawę z psem. Będzie to świetna zabawa i redukcja stresu dla Was obojga.

Wcześnie rozpocznij szkolenie swojego psa. Wiele osób uważa, że bardzo młode szczeniaki są zbyt małe, aby się uczyć. W rzeczywistości nawet szczeniaki w wieku sześciu tygodni są w stanie rozpocząć podstawy szkolenia, a wczesne rozpoczęcie gwarantuje, że Twój pies będzie miał mocne podstawy do bardziej zaawansowanego szkolenia w późniejszym czasie.

Wspaniała wskazówka szkolenia psów jest, aby dać psu znać, kiedy robią coś dobrze. Bardzo łatwo jest krzyczeć na swojego psa i powiedzieć mu „nie”, kiedy zachowuje się niewłaściwie. Ważne jest, aby dać psu znać, kiedy robi to, co chcesz, ponieważ to wzmacnia dobre zachowanie.

W ramach dobrego szkolenia, powinieneś dowiedzieć się, czy rasa Twojego psa wymaga specjalnej pielęgnacji. Istnieją rasy, które są bardzo proste w utrzymaniu, podczas gdy inne mogą wymagać cotygodniowych sesji pielęgnacyjnych. Szczęśliwy pies to czysty pies, więc aby go wyszkolić, musi być wypielęgnowany.

Nie poddawaj się, gdy próbujesz wyszkolić swojego psa. Musisz stale wzmacniać psa, bo inaczej wróci do tego, co było przed szkoleniem. Pamiętaj, że oprócz zapewnienia psu jedzenia i schronienia, szkolenie będzie procesem trwającym całe życie.

Jeśli w Twojej rodzinie są czworonożni przyjaciele, rozważ system powstrzymywania zwierząt „invisible fence”. Te systemy ogrodzeniowe umieszczają drut na obwodzie posesji, na której chcesz zatrzymać swojego pupila. Twój pies lub kot jest następnie wyposażony w małą, dyskretną obrożę radiową. Kiedy zwierzę zbliża się do granicy, obroża emituje dźwięk ostrzegawczy, który skłania je do pozostania na podwórku.

Podczas szkolenia psa stosuj odpowiednie nagrody i kary. Na przykład, wiele psów reaguje pozytywnie, gdy za dobre zachowanie otrzymają ulubiony smakołyk. Jednocześnie pamiętaj, że nadmierne karanie może przynieść odwrotny skutek. Zamiast tego używaj spójnego tonu głosu lub słowa komendy, aby wskazać psu, kiedy dane zachowanie jest niedopuszczalne.

Psy mogą mieć irytujący zwyczaj wskakiwania na Ciebie lub towarzystwo z czystej ekscytacji. Skutecznym sposobem, aby pomóc psu nauczyć się, że nie jest to właściwe powitanie, jest delikatne położenie ręki na jego klatce piersiowej, odsunięcie go od siebie i stanowcze powiedzenie „Precz!” Następnie możesz zaoferować mu powitanie, przywołując go na swoje zaproszenie do przyjaznego poklepania po głowie!

Gryzienie ze strachu jest przyczyną większości ugryzień przez psy. Dzieje się tak, gdy pies czuje się przestraszony, zagrożony i uwięziony. Nie używaj siły w stosunku do swojego psa. Użycie siły może spowodować, że pies Cię ugryzie. Głównym celem w życiu psa jest zadowolenie Ciebie, ponieważ uważa Cię za swojego przywódcę.

Upewnij się, że Twój pies wie jak zachowywać się w miejscach publicznych i jak zachowywać się w pobliżu innych psów, zabierając go na zajęcia z posłuszeństwa w wieku sześciu miesięcy i regularnie odwiedzając lokalny park dla psów. Innym bardzo dobrym sposobem na socjalizację psa i zbudowanie z nim silnej więzi jest zaangażowanie się w zajęcia agility lub inne zaawansowane formy szkolenia psów.

Podczas szkolenia psa nie należy obwiniać go za złe zachowanie, jeśli jest chory. Nigdy nie powinieneś zmuszać psa do treningu posłuszeństwa, kiedy nie czuje się dobrze. Zabierz psa do weterynarza, aby sprawdzić, co mu dolega i odłóż szkolenie do czasu, aż poczuje się lepiej.

Jeśli jest jakieś zachowanie, które chciałbyś, aby Twój pies potrafił wykonać na komendę, upewnij się, że chwalisz go za każdym razem, kiedy oferuje to zachowanie. Sprawdza się to zarówno w przypadku sztuczek, których aktywnie uczysz, jak i czynności, które pies wykonuje naturalnie. Na przykład, jeśli uważasz, że fajnie byłoby nauczyć psa kichania na Twoją prośbę, po prostu powiedz „Kichaj” i chwal go za każdym razem, gdy kichnie. Prędzej czy później pies nauczy się kojarzyć słowo „kichnięcie” z czynnością kichania i nagrodą.

Twój pies powinien mieć wyznaczone odpowiednie granice, kiedy nie jesteś w stanie mieć go na oku. Jest to podwójnie ważne w przypadku psów, które nadal przechodzą wstępne szkolenie, ponieważ są one mniej skłonne do intuicyjnego zapamiętania zasad panujących w Twoim domu. Ostrzeżenie to jest szczególnie ważne w przypadku pozostawiania niewyszkolonego psa na dworze bez opieki, ponieważ nie ma gwarancji, że uda Ci się go skutecznie przywołać do domu!

Pamiętaj, że małe psy również potrzebują granic. To, że mały pies nie jest w stanie wyrządzić dużych szkód, nie oznacza, że jego kłopotliwe zachowanie powinno pozostać niezauważone. Twój mały pies reaguje z emocji, więc zidentyfikuj, co takiego jest w wyzwalaczu, że denerwuje Twojego psa, kiedy próbujesz się nim zająć. Wiele małych psów potrzebuje po prostu trochę więcej pewności siebie.

Ten artykuł, mam nadzieję, dał Ci kilka wskazówek i pomysłów na to, jak trenować swojego psa. Ponieważ są to nadal zwierzęta w sercu, wymaga to trochę pracy i trochę techniki. Jednak w tym artykule znajdziesz wiele przydatnych informacji, które pomogą Ci rozpocząć szkolenie swojego psa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *