Co każdy powinien wiedzieć o bezpieczeństwie w domu

Bezpieczeństwo w domu jest jednym z najwyższych priorytetów dla wielu ludzi, zwłaszcza właścicieli domów i tych, którzy mają dzieci w domu. Zamiast ryzykować bezpieczeństwo swojej rodziny, zaniedbując bezpieczeństwo domu, zapoznaj się z dostępnymi opcjami. Przeczytaj wskazówki zawarte w tym artykule, abyś mógł zacząć dbać o bezpieczeństwo domu.

Jeśli masz domowy system alarmowy, upewnij się, że wszystkie przewody są ukryte. Jeśli włamywacz chce się włamać do Twojego domu, może przeciąć wszystkie przewody, które zobaczy, zanim zrealizuje swój plan. W zależności od tego, gdzie znajdują się przewody, ukryj je za pomocą roślin, skał lub innych naturalnie wyglądających przedmiotów.

Spraw, aby Twój dom wyglądał na zajęty przez cały czas. Zainwestuj w timery, które automatycznie włączają i wyłączają urządzenia elektroniczne o różnych porach. To sprawi, że ludzie będą myśleć, że jesteś w domu. Jest to świetny sposób na utrzymanie domu bezpieczniejszym od włamań.

Jeśli masz domek letniskowy, w którym nie spędzasz dużo czasu, system bezpieczeństwa domowego może być opłacalną inwestycją. System ten automatycznie powiadomi Ciebie i lokalne władze, jeśli coś stanie się z Twoim domem podczas Twojej nieobecności, np. pożar, włamanie lub inny problem.

Jeśli chcesz, aby Twój dom był bezpieczny i zabezpieczony, ważne jest, aby mieć analizę bezpieczeństwa wykonaną przez renomowaną firmę. Pozwoli to ocenić słabe punkty zabezpieczeń domu i pomoże zrozumieć, które obszary wymagają większej ochrony, a które mają wystarczającą ochronę, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo.

Czy masz jakieś odsłonięte przewody na zewnątrz domu? Jeśli tak, ukryj je. Włamywacze często próbują odciąć zasilanie systemu alarmowego lub telefonu przed włamaniem. Jeśli są tam przewody, które mogą zobaczyć, to tylko ułatwiasz im zadanie.

Nie umieszczaj swojego nazwiska w książce telefonicznej lub na skrzynce pocztowej. To może dać ewentualnym intruzom wiele informacji o tobie i pozwolić im włamać się do domu o wiele łatwiej. Zamiast tego, wymień tylko nazwisko i ewentualnie pierwszy inicjał, to jest o wiele bezpieczniejsze.

Ponieważ tak wielu ludzi są zdrętwiałe do dźwięku alarmów, ważne jest, że masz swój system bezpieczeństwa domu związane z lokalnym posterunkiem policji. Jest to pomocne w przypadku, gdy jesteś w domu i nie może zadzwonić 911 siebie, lub jesteś z dala od domu podczas włamania.

Upewnij się, aby wybrać firmę alarmową, która oferuje monitorowanie. Alarm, który tylko brzęczy, jeśli intruz próbuje wejść jest statystycznie wykazane, aby być w większości nieskuteczne. Kiedy dodać dodatkowy monitoring jednak, masz bezpośredni link do kogoś, kto może zadzwonić na policję i uzyskać pomoc. Nie może być dodatkowa opłata za monitorowany alarm, ale jest to warte kosztów.

Trzymaj swoje drzwi tarasowe zamknięte. Jeśli nie masz zamka w drzwiach, nadal możesz zabezpieczyć swój dom. Umieść metalowy pręt lub kawałek rury w dolnej części prowadnicy drzwi. Powinien on mieć taką samą długość jak prowadnica drzwi.

Z całą nową technologią w dzisiejszych czasach, możesz pozbyć się starego zestawu kluczy do domu. Najnowsze rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa domowego pozwalają na bezkluczowe wejście do domu. Specjalne urządzenie odczytuje wcześniej zaprogramowane przez Ciebie odciski palców, a drzwi otworzą się tylko wtedy, gdy jest dopasowanie.

Najlepszym rodzajem zamków są zamki typu deadbolt. Zamki sprężynowe są najłatwiejsze dla złodzieja do manipulowania, są one również najbardziej powszechne w wielu domach. Ludzie będą blokować zamek sprężynowy na klamce, ale zostawiają deadbolt odblokowany. Rygiel jest najtrudniej dostępny dla złodzieja, więc używaj go, kiedy tylko możesz.

Przechowuj swoje najcenniejsze rzeczy, takie jak biżuteria czy duże ilości gotówki, w skrytce depozytowej. Sypialnia jest najczęstszym miejscem, w którym można trzymać takie pudełko. Posiadanie skrytki depozytowej jest rozsądne, ponieważ jeśli złodziej dostałby się do Twojego domu, przynajmniej nie mógłby dostać się do tych przedmiotów.

Jeśli mieszkasz w zaśnieżonej okolicy, pamiętaj, że brak śladów stóp na podwórku może być sygnałem dla włamywacza, że jesteś poza miastem. Jeśli planujesz być poza domem, poproś jednego z sąsiadów, aby przeszedł się po Twoim podwórku za Ciebie, tak aby nikt nie był mądrzejszy.

Jeśli ktoś przychodzi do Twoich drzwi mówiąc, że reprezentuje konkretną firmę, upewnij się, że poprosisz go o jakiś dokument tożsamości. Jest to bardzo powszechne dla złodziei, którzy używają takich sztuczek, aby uzyskać dostęp do domu. Ponadto, nie wpuszczaj ludzi przed drzwi i unikaj ich wpuszczania.

Zainstalowanie systemu alarmowego w Twoim domu może znacznie zwiększyć bezpieczeństwo. Potencjalnych włamywaczy może odstraszyć fakt, że Twój dom ma system alarmowy. Jeśli dojdzie do włamania, głośny alarm dźwiękowy często zmusi intruza do ucieczki, a system alarmowy szybko i bez wysiłku powiadomi władze o sytuacji.

Zabezpiecz swoje narzędzia i wyposażenie garażu. Jednym z dobrych sposobów, aby Twoje narzędzia mniej atrakcyjne dla złodzieja jest malowanie ich rozpoznawalny kolor. Dobre kolory byłyby baby blue, fioletowy lub nawet różowy. To natychmiast identyfikuje narzędzia jako twoje. Złodziej jest mniej prawdopodobne, aby wziąć coś, co może być tak łatwo śledzone z powrotem do Ciebie.

Zamiast liczyć na to, że nic złego Ci się nie stanie, przygotuj się na najgorsze, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Przestępcy są nieprzewidywalni i często nie mają litości, gdy chcą kogoś okraść lub skrzywdzić. Pamiętaj o wskazówkach zawartych w tym artykule, abyś mógł czuć się bezpieczniej w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *