Wskazówki, które pomogą Ci zarabiać pieniądze na złocie

Złoto od wieków jest popularnym towarem dla inwestorów. Ostatni wzrost wartości na rynku spowodował wzrost zainteresowania nowych inwestorów. Jest wiele do nauczenia się, aby być zyskownym w swojej inwestycji. Ten artykuł dostarczy Ci kilku wskazówek, jak możesz być inteligentnym inwestorem w złoto.

Sortuj swoją biżuterię przed udaniem się do sprzedaży, umieszczając wszystkie 10-karatowe kawałki razem, wszystkie 14-karatowe kawałki razem i tak dalej. Pomoże to zapewnić, że Twoja biżuteria jest ważona oddzielnie. Istnieją dealerzy, którzy po prostu wrzucają wszystko razem i płacą tylko za to, że jest to wszystko 10 karatów.

Osoby inwestujące w złote monety bulionowe lub monety kolekcjonerskie muszą wiedzieć, jak ich ceny różnią się między sobą, zanim dokonają zakupu lub sprzedaży. Ceny monet bulionowych są ustalane na podstawie dziennych cen złota, podczas gdy monety kolekcjonerskie posiadają znaczące premie kolekcjonerskie, które są ustalane na podstawie historycznej podaży i popytu. Niektóre monety można łatwo znaleźć w stanie obiegowym za skromną premię w stosunku do ich zawartości w kruszcu, ale te same monety w doskonałym stanie mogą osiągnąć wyższą wartość, która jest o kilka tysięcy dolarów wyższa od ich wartości stopu.

Jeśli planujesz kupić złoto dla wartości historycznej, upewnij się, że rozumiesz prawdziwą wartość danego egzemplarza. Niektóre z nich nie są warte więcej niż ich cena topnienia. Jeśli kupujesz dla własnej kolekcji, to może być w porządku. Jeśli kupujesz jako inwestycję, powinieneś szukać egzemplarzy wartych więcej, co oznacza, że często warto trzymać się z dala od wszelkich wzmianek o wartości historycznej.

Jeśli chodzi o zakup złota, GoldMoney jest stroną, której użycie warto rozważyć. To jak otwarcie konta bankowego, które handluje złotem. Założyłeś konto i kupiłeś złoto po określonej cenie. Złoto fizycznie znajduje się w bankowym skarbcu, gdzie możesz je porcjować, spieniężyć lub w pewnych okolicznościach wymienić na jednokilogramowe sztaby złota.

Jeśli kupujesz lub sprzedajesz złoto, dobrym miejscem do zamieszczenia ogłoszenia jest internet. Strony takie jak Craigslist czy Ebay pozwalają Ci kupować i sprzedawać złoto w swoim własnym tempie. Strony te są zazwyczaj darmowe i bardzo przyjazne dla użytkownika. Wiele osób korzysta z tych stron, aby znaleźć świetne oferty i sprzedać złoto po cenie, jaką chcą.

Dowiedz się, co tak naprawdę posiadasz. Nie wszystkie kawałki, które wydają się być złote są warte swojej wagi w złocie. Wiele czasu będzie coś zmieszane z złota, więc trzyma się lepiej. To może obniżyć cenę. Jest to również prawdziwe w przypadku przedmiotów, które są po prostu platerowane. Zleć wycenę dużych ilości biżuterii lub złota, którego wartości nie jesteś pewien, zanim je sprzedasz.

Bądź bardzo ostrożny kupując złoto przez Internet, nigdy nie wiesz, z kim masz do czynienia. Może Ci się wydawać, że kupujesz złoto od renomowanego sprzedawcy, a osoba, z którą masz do czynienia, jest oszustem, któremu zależy tylko na Twoich danych finansowych.

Jeśli masz wątpliwości, sprawdź to. Istnieją świetne podróbki złota, które wyglądają jak prawdziwe, ale w rzeczywistości są fałszywe. Najlepszym sposobem na to, by nie dać się oszukać, jest zainwestowanie w zestaw do testowania złota lub oddanie danego egzemplarza do lombardu.

Staraj się unikać kupowania złotych monet w małych sklepach, które podają się za renomowanych dealerów. Chcesz się upewnić, że ludzie, z którymi masz do czynienia, naprawdę znają się na tym biznesie, więc w Twoim najlepszym interesie będzie poszukanie dealera złota, który ma znacznie większy zapas magazynowy.

Jeśli kupujący Twoje złoto nie poprosi Cię o pokazanie rządowego dokumentu tożsamości, możesz się dwa razy zastanowić, czy warto robić z nim interesy. Prawo wymaga, by kupujący złoto zobaczyli Twój identyfikator i zapisali Twoje dane. Wymóg ten pomaga w odzyskiwaniu skradzionej własności i zapobiega praniu brudnych pieniędzy.

Sprawdzaj każdego, kto kupuje od Ciebie złoto. Jest to szczególnie ważne, gdy sprzedajesz złoto pocztowemu dealerowi złota. Firmy kupujące złoto powinny być wpisane na listę Better Business Bureau, gdzie możesz sprawdzić, czy na Twojego kupca nie zostały złożone jakieś skargi lub problemy.

Zastanów się nad zorganizowaniem „złotej” imprezy w swoim domu dla przyjaciół i sąsiadów. Imprezy typu Tupperware czy Avon zostały zastąpione przez złote imprezy organizowane w wielu miejscach. Zaproś przyjaciół i kolegów do swojego domu, aby ich złote przedmioty zostały wycenione za darmo przez renomowanego lokalnego rzeczoznawcę. Po dokonaniu wyceny mogą oni wymienić przedmiot na gotówkę lub zdecydować się na zakupy gdzie indziej. Za Twój czas i wysiłek, rzeczoznawca zapłaci Ci prowizję opartą na ilości sprzedanego złota. Szukaj rzeczoznawców, którzy mają bezpośrednie doświadczenie z takimi wydarzeniami, ponieważ rozwinęli oni umiejętności potrzebne do utrzymania lekkiego i komfortowego nastroju.

Pierwszym krokiem w kupowaniu złota jest upewnienie się, że znasz jego aktualną cenę w dniu zakupu. Ceny złota zmieniają się codziennie, dlatego tak ważna jest precyzja.
Eksperci twierdzą, że powinieneś liczyć się z tym, że za ułamek uncji zapłacisz proporcjonalnie więcej niż za pełną uncję. Wśród złotych monet, monety Kruggerrand z RPA można zwykle nabyć po niższej cenie niż bardziej popularne monety American Eagle czy kanadyjskie Maple Leaf.

Inwestowanie w złoto może przynieść Ci dobry zysk, jeśli masz odpowiednią strategię. Zrób też swoje badania i nie inwestuj pod wpływem emocji. Pamiętaj o wskazówkach zawartych w tym artykule, gdy rozpoczniesz swoje inwestycyjne przedsięwzięcie. Dzięki przemyślanym decyzjom i skalkulowanym posunięciom, możesz uczynić złoto zyskownym dodatkiem do swojego portfela inwestycyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *